فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در روزهای 15 و 16 اسفند صورت می گیرد؛

اجرای طرح « کتابخانه گردی» در 16 کتابخانه عمومی استان کردستان

به مناسبت نوزدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح «کتابخانه گردی» در رورهای 15 و 16 اسفند در 16 کتابخانه عمومی استان کردستان اجرا می شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان در گفتگو با  روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان با اعلام این خبر، اظهار داشت: طرح مذکور در روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته با دعوت از علاقمندان به کتابخانه های عمومی و اجرای برنامه های متنوع اجرا می شود.
محمد مخدومی با اشاره به اینکه سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی مطابق تقویم کشوری 17 اسفند ماه هر سال است، افزود: امسال به دلیل اینکه روز 17 اسفند مصادف با ولادت حضرت قائم (عج) است و تعطیل رسمی می باشد برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی دو روز قبل از آن انجام می گیرد.
وی عنوان کرد: مطابق دستورالعمل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، طرح کتابخانه گردی شامل کتابخانه های مرکزی، اصلی، تازه تاسیس و بازگشایی شده در هر شهرستان می باشد و بر این اساس این طرح، 16 کتابخانه عمومی را در 10 شهرستان استان کردستان شامل می شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان تصریح کرد: در این طرح از مسئولان و عموم مردم و تمامی اقشار دعوت به عمل می آید که از کتابخانه های عمومی بازدید به عمل آورند و علاوه بر عضویت رایگان در کتابخانه با فعالیت ها و برنامه های این نهاد عمومی و مردمی بیشتر آشنا شوند.
مخدومی بیان کرد: کتابخانه های عمومی مرکزی امام خامنه ای(دامت برکاته)، شهید مطهری، فردوسی و شهید ملاحیدر فهیم روستای آویهنگ در شهرستان سنندج، شهید ملا محمد امینی در سقز، شهید نجات اللهی و شهید شهسواری در شهرستان بیجار، شهید بهشتی در دیواندره و شهید مجید شهریاری در شهرستان دهگلان برخی از کتابخانه هایی هستند که در روزهای 15 و 16 اسفند طرح کتابخانه گردی در آنها اجرا می شود.
وی گفت: کتابخانه های عمومی ملاحسن دزلی، شهید جلال بارنامه و شهید ملامحمد ذبیحی بیساران در شهرستان سروآباد، نبی اکرم (ص) در شهرستان بانه، شهید مدرس در قروه، امام خمینی (ره) مریوان و شهید نعمتی کامیاران از دیگر کتابخانه های واجد شرایط برای اجرای طرح کتابخانه گردی در استان کردستان هستند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان اظهار داشت: اجرای طرح بازدید دانش آموزان، مسابقه نقاشی، نمایشگاه کتاب، اجرای طرح درختکاری، نشست های کتاب خوان، کارگاه های آموزشی، دوره های مشاوره، نشست هم اندیشی با مسئولان و برنامه های ویژه در بخش کودک از جمله برنامه های کتابخانه های عمومی استان کردستان در این دور روز است.
وی با اشاره به اجرای طرح « اهدای کتاب، اهدای دانایی» به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی، اضافه کرد: بر این اساس افراد و خیرین می توانند به منظور بهره مندی سایر علاقمندان، کتاب به کتابخانه های عمومی اهدا کنند.
گفتنی است، استان کردستان در حال حاضر دارای 81 باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد 53 باب نهادی و 29 باب مشارکتی می باشد و نزدیک به 45 هزار نفر در این کتابخانه ها عضویت داند.
 
نسخه قابل چاپ