فهرست

اخبار شهرستان‌ها

بازدید استاد دانشگاه کردستان از بخش نسخ خطی کتابخانه مرکزی سنندج

سید نوید نقشبندی، نسخه‌شناس و استاد دانشگاه کردستان از بخش اسناد و نسخ خطی کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سنندج بازدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، سید نوید نقشبندی، نسخه‌شناس و استاد دانشگاه کردستان از بخش اسناد و نسخ خطی کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سنندج بازدید کرد.
 محمد زارعی، رئیس کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) سنندج در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت بخش اسناد و نسخ خطی این کتابخانه، اظهار داشت: تلاش ما در کنار صیــانت و نگهداری مدارک این بخش، قابل دسترس کردن آنها برای پژوهشگران و علاقه‌مندان است.
سید نوید نقشبندی، نسخه‌شناس و استاد دانشگاه کردستان نیز با اشاره به اهمیت نسخ خطی به گسترش همکاری بین دانشگاه کردستان و کتابخانه مرکزی تأکید کردند.
این استادیار دانشگاه افزود: تلاش خواهیم کرد که دانشجویانی از دانشگاه کردستان جهت تحقیق و بررسی بر روی آثار این بخش به کتابخانه مرکزی معرفی شود.
وی ضمن اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی در این حوزه افزود: برگزاری نشست‌های فرهنگی از جمله بزرگداشت استاد  "برهان‌الدین حمدی"  که آثار ایشان در کتابخانه مرکزی  نگهداری می‌شود می‌تواند به شناساندن اسناد این بخش به جامعه تأثیر مثبتی داشته باشد.
شیرین نوری کتابدار بخش نسخ خطی بیان داشت تا کنون 30 درصد از مدارک این بخش  ضمن فهرست‌نویسی به نرم‌افزار مدیریت کتابخانه سامان وارد شده است که طبق زمان‌بندی صورت‌گرفته در تلاش هستیم تا پایان مهرماه فرایند فهرست‌نویسی این اسناد به اتمام برسد.
کتابدار بخش نسخ خطی کتابخانه مرکزی امام خامنه ای (مدظله‌العالی) افزود: پس از پایان فهرست‌نویسی فرایند دیجیتال‌سازی این اسناد آغاز خواهد شد.
در پایان این نشست مقرر شد با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری زمینه‌های مناسب جهت به‌کارگیری ظرفیت‌ها و خدمات متقابل فراهم شود.
گفتنی است در بخش اسناد و نسخ خطی کتابخانه مرکزی 129 اثر سنگی  312 مورد سربی، 55 نسخه خطی، 35 نسخه دست‌نویس و 2 مورد سند نگهداری می‌شود.
نسخه قابل چاپ