فهرست

اخبار شهرستان‌ها

اعلام آمادگی شورای اسلامی سقز برای حمایت بیشتر از کتابخانه های عمومی

اعضای شورای اسلامی شهر سقز در بازدید از کتابخانه مرکزی سقز (شهید ملا محمد امینی) بر آمادگی این شورا برای حمایت بیشتر از کتابخانه های عمومی تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، اعضای شورای اسلامی شهر سقز در بازدید از کتابخانه مرکزی سقز (شهید ملا محمد امینی) بر آمادگی این شورا برای حمایت بیشتر از کتابخانه های عمومی تاکید کردند و خواستار برگزاری برنامه‌های فرهنگی هم سو در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شدند.
کیوان بهرامی، رئیس شورای اسلامی شهر سقز در حاشیه بازدید از کتابخانه شهید ملامحمد امینی با بیان اینکه در کنار رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری، جایگاه نشر کتاب و سرانه مطالعه به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه هر کشور مطرح است، گفت: شورای اسلامی شهر سقز برای حمایت از مقوله کتابخوانی و اجرای برنامه‌های فرهنگی همسو آمادگی کامل دارد.
وی با اشاره به اینکه تعامل دستگاه‌های ذیربط در راستای افزایش سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی ضروری است، اضافه کرد: شهروندانی که اهل کتاب و مطالعه باشند از سطح آگاهی و قانون مداری بالایی برخوردارند و این امر عاملی مهم در توسعه شهر و تسهیل در ارائه خدمات عمومی محسوب می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر سقز عنوان کرد: وضعیت عضویت در کتابخانه های عمومی شهرستان نسبت به سایر شهرستان های استان خوب است با این حال از تمامی شهروندان عزیز خواهشمندیم نسبت به ثبت نام و عضویت در کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.
بهرامی در پایان خواستار  مشارکت و همکاری خیرین در ساخت کتابخانه در حواشی شهر و مناطق کم تر برخوردار شهر سقز شد.
بهزاد وثوقی، از اعضای شورای اسلامی شهر سقز نیز با تقدیر از زحمات کتابداران در ترویج فرهنگ مطالعه، اظهار کرد: تمام تلاش شورا و مدیریت شهری این است که در دوره جدید بتواند تحولات رو به رشدی در زمینه کتاب و کتابخوانی داشته باشد.
سمیه ایزدیار، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز نیز ضمن تشکر از حضور اعضای شورای در کتابخانه ملامحمد امینی عنوان کرد: این نهاد با هدف ترویج فرهنگ مطالعه برنامه های متنوع فرهنگی را برگزار می کند.
وی با اشاره به کمبود فضا و تجهیزات کتابخانه در شهرستان خواستار پرداخت به موقع سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی شد و گفت: پرداخت به موقع نیم درصد درآمد شهرداری به انجمن کتابخانه های عمومی می تواند بخشی از مشکلات را مرتفع سازد.
ایزدیار اضافه کرد: باید فضای بیرونی و داخلی کتابخانه ها جذاب باشد تا هم در جذب مخاطب موثر باشد و هم روحیه نشاط و شادابی را در مراجعان ایجاد کند.
 
 
نسخه قابل چاپ