فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار و برخی از مسئولان؛

طرح «پیک کتاب» در بانه رونمایی شد

طرح پیک کتاب با حضور اسماعیل رستم پور، فرماندار بانه و برخی از مسئولان در کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) این شهرستان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، طرح پیک کتاب با حضور اسماعیل رستم پور، فرماندار ، سروه قادرخانزاده، سرپرست شهرداری، حمیدرضا خوشبخت، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، رسول کرمی چگینی، فرمانده نیروی انتظامی و هیوا رحیمی زاده، مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل در کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) شهرستان بانه رونمایی شد.
اسماعیل رستم پور، فرماندار شهرستان بانه در مراسم رونمایی از طرح پیک کتاب گفت: دشمنان با استفاده از فضای مجازی تیشه به ریشه فرهنگی ما می زنند که باید برای کاهش آسیب های ناشی از آن برنامه های فرهنگی و هنری مناسب اجرا شود.
وی افزود: فضای مجازی بستر بسیار مناسبی برای اطلاع رسانی است اما نباید از آسیب های این فضا غافل شویم و باید تلاش کنیم فرهنگ کتابخوانی را ترویج دهیم.
رستم پور با اشاره به اجرای طرح پیک کتاب اظهار داشت: شهرستان بانه دومین شهر استان در اجرای این طرح است که بدون شک استقبال کتابخوانان را به همراه خواهد داشت.
علی حیدر آقایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بانه نیز در این مراسم گفت: طرح پیک کتاب ظرفیت بسیار خوبی برای ارتقای سطح خدمت رسانی به علاقمندان و به ویژه اعضای کتابخانه های عمومی فراهم می کند.
 وی با اشاره به اینکه طرح مذکور ابتدا در کتابخانه عمومی نبی اکرم(ص) اجرا می شود، افزود: در آینده ای نزدیک در کتابخانه های دیگر شهرستان بانه نیز راه اندازی خواهد شد.
آقایی با بیان اینکه از زمان شیوع ویروس کرونا بیشتر فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی در بستر فضای مجازی برگزار شده است، بیان کرد: با آغاز اجرای طرح پیک کتاب، عضو کتابخانه کتاب درخواستی را سفارش می دهد و پیک های ویژه، کتاب و یا کتاب های موردنظر را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی به درب منزل مخاطب می رسانند.
وی در پایان اضافه کرد: هم اکنون 5 باب کتابخانه عمومی نهادی در شهرستان بانه فعال هستند که سه هزار و 700 نفر در این کتابخانه ها عضویت دارند.
نسخه قابل چاپ