فهرست

اخبار شهرستان‌ها

توسط شهردار بانه صورت گرفت؛

اهدای 105 نسخه کتاب کودک به کتابخانه های عمومی بانه

سروه قادرخانزاده، شهردار بانه، تعداد 73 عنوان کتاب کودک در 105 نسخه به کتابخانه های عمومی این شهرستان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، سروه قادرخانزاده، شهردار بانه با همراهی عادل حسینی، رئیس شورای اسلامی شهر بانه و هیوا رحیمی زاده معاون اداری و مالی شهرداری با حضور در کتابخانه عمومی نبی اکرم (ص) تعداد 73 عنوان کتاب کودک در 105 نسخه به کتابخانه های عمومی این شهرستان اهدا کرد.
سروه قادرخانزاده، شهردار بانه در این دیدار با تاکید بر لزوم حمایت از کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: غنی سازی منابع کتابخانه ای نقش بسیار مهمی در جذب علاقمندان به کتاب و کتابخوانی دارد.
وی بیان کرد: شهرداری بانه رویکرد مثبتی نسبت به حمایت از کتابخانه های عمومی دارد و در این راستا علاوه بر واریز به موقع  نیم درصد، به شیوه های مختلف از این نهاد فرهنگی حمایت می کند.
قادرخانزاده نهادینه سازی فرهنگ اهدای کتاب و وقف کتاب را ضروری برشمرد و گفت: شهرداری بانه در این راستا با نیازسنجی اقدام به خرید منابع مورد نیاز بخش کودک کتابخانه های شهر بانه به مبلغ 50 میلیون ریال نموده و این کتاب ها را به اداره کتابخانه های شهرستان بانه تحویل داده است.
علی حیدر آقایی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بانه در این دیدار ضمن تشکر از اقدام پسندیده و ستودنی شهرداری بانه در راستای کمک به تقویت و گسترش منابع کتابخانه ای، این اقدام را مهم برشمرد و گفت: توجه ویژه شهرداری به این نهاد فرهنگی، شایسته تقدیر و تشکر است.
گفتنی است، در ادامه، شهردار بانه و هیئت همراه از بخش های مختلف کتابخانه نبی اکرم(ص) بازدید نمودند و در پایان با اهدای یک بسته فرهنگی و لوح تقدیر با امضای فرماندار شهرستان بانه از اقدامات شایسته وی تقدیر به عمل آمد.