فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه مرکزی امام خامنه ای (مدظله العالی)؛

نشست «آسیب شناسی بازی های رایانه ای» در سنندج برگزار شد

به همت کتابخانه مرکزی امام خامنه ای (مدظله العالی)؛ نشست آسیب شناسی بازی های رایانه ای با حضور کتابداران و برخی از اعضای فعال این کتابخانه در سنندج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، نشست آسیب شناسی بازی های رایانه ای با حضور کتابداران و برخی از اعضای فعال کتابخانه مرکزی امام خامنه ای (مدظله العالی) در سنندج برگزار شد.
محمد زارعی، رئیس کتابخانه مرکزی امام خامنه ای ( مدظله العالی) سنندج در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه برگزاری نشست های آموزشی از جمله برنامه های این نهاد فرهنگی است، گفت: خوشبختانه برگزاری این برنامه ها با استقبال اعضاء و خانواده های آن ها مواجه شده است.
وی عنوان کرد: کتابخانه مرکزی با ارائه نزدیک به 40 خدمت فرهنگی و همچنین برگزاری برنامه های متنوع  به یکی از پاتوق های مهم و اثرگذار فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر سنندج تبدیل شده است.
زارعی با بیان اینکه برگزاری نشست  " آسیب شناسی بازی های رایانه ای " از نیازهای قشر نوجوان، جوان و همچنین خانواده ها است، افزود: آشنایی مردم با آسیب های جسمی و روحی و همچنین تبعات استفاده بیش از حد از بازی های رایانه ای، امری لازم و ضروری است.
وی بیان داشت:در دنیای امروز بازي هاي رايانه اي به عنوان يك پديده اجتماعي دركنار سایر رسانه ها رشد چشمگيري یافته و با كشش وجاذبه اي حيرت انگيز، بخش قابل توجهي از اوقات فراغت نوجوانان و جوانان را به خود اختصاص داده است.
رئیس کتابخانه مرکزی امام خامنه ای ( مدظله العالی) سنندج ادامه داد: این امر تا جایی پیش رفته که به نظرمي رسد حتي زمان هایي را كه آنان بايد به انجام تكاليف درسي و يا حضور در جمع خانواده اختصاص دهند را نيز پوشش می دهد.
وی توجه به  این امر را بسیار مهم ارزیابی و اضافه کرد: به همین دلیل نشست آسیب شناسی بازی های رایانه ای با هدف بیان تجربه زیسته اعضای کتابخانه و شناسایی نقاط قوت و ضعف بازی های رایانه ای برگزار می شود.
گفتنی است، در این نشست نازنین نجم الدینی، کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی و کتابدار کتابخانه مرکزی سنندج ، مطالبی را در خصوص آسیب های جسمی و روحی این بازی ها ارائه و کتابداران و اعضای  کتابخانه حاضر در نشست نیز به بیان تجربیات و اظهار نظر در خصوص این مبحث پرداختند.