فهرست

اخبار شهرستان‌ها

توسط عضو فعال کتابخانه شهید مدرس صورت گرفت؛

اهدای 150 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان قروه

حسن محمدی، عضو فعال کتابخانه عمومی شهید مدرس، تعداد 150 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان قروه اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان کردستان، حسن محمدی، عضو فعال کتابخانه عمومی شهید مدرس، تعداد 150 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان قروه اهدا کرد.
زیبا عبدالملکی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان قروه با اعلام این خبر اظهار داشت: حسن محمدی، از اعضای فعال کتابخانه های عمومی شهرستان قروه است که این سنت حسنه و اقدام قابل تقدیر را انجام داده است.
وی عنوان کرد: ارزش کتاب های اهدایی که دارای موضوعات متنوع از جمله ادبیات، اقتصاد، سیاست و همچنین کودک است نزدیک به 30 میلیون ریال است.
عبدالملکی بر لزوم ترویج و نهادینه سازی فرهنگ اهدای کتاب در جامعه تاکید کرد و افزود: اهدای کتاب به عنوان یک اقدام پسندیده و ارزشمند باید در جامعه ترویج و تبلیغ شود زیرا این امر افزایش آگاهی و بصیرت در اجتماع را به همراه خواهد داشت
وی با اشاره به اهدای یک هزار و 840 نسخه کتاب در سال گذشته به کتابخانه های عمومی قروه، بیان کرد: بر اساس آمار، این شهرستان رتبه چهارم را از نظر تعداد کتاب اهدایی در استان کردستان داشته است.
عبدالملکی با اشاره به اجرای طرح «اهدای کتاب، اهدای دانایی» توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اضافه کرد: در این طرح علاقمندان و خیرین کتاب می توانند با اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی در ارتقای فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی و غنی‌سازی منابع کتابخانه‌های عمومی سهیم باشند.