فهرست

تازه‌ترين اخبار

فرماندار سقز:

منابع کتابخانه های عمومی شهرستان سقز تقویت شود

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی سقر با اشاره به لزوم توجه به نیازهای مخاطبان در کتابخانه های عمومی، گفت: غنی سازی منابع کتابخانه های عمومی شهرستان امری ضروری است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان، جعفر توان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سقز که با حضور اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: توجه به نیازهای علاقمندان به کتاب و کتابخوانی یکی از عوامل مهم در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه است.
وی ادامه داد: بر همین اساس متولیان کتابخانه های عمومی در شهرستان می توانند بخشی از سهم نیم درصد واریزی شهرداری به حساب انجمن را به منظور غنی سازی منابع کتابخانه های اختصاص دهند.
توان همچنین توسعه فضای کتابخانه های عمومی را از نیازهای مهم حوزه مطالعه در شهرستان سقز برشمرد و گفت: راه اندازی کتابخانه های پارک شکوفه و لاله به منظور استفاده علاقمندان باید در اولویت فعالیت های فرهنگی شورا و شهرداری قرار گیرد.
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی سقر خواستار حمایت بیشتر شهرداری و شورای اسلامی از این نهاد فرهنگی شد و افزود: کتاب و کتابخانه از ارکان مهم در توسعه فرهنگی هستند و باید دستگاه های مختلف از این بخش به خوبی حمایت کنتند.
وی با تبریک سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، عنوان کرد: برگزاری برنامه های متنوع از جمله تجلیل از نویسندگان و مفاخر شهرستان، در روزهای آتی مورد توجه انجمن کتابخانه های عمومی قرار گیرد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سقز نیز در این جلسه با اشاره به فعالیت 15 باب کتابخانه عمومی در شهرستان، بیان کرد: از این تعداد پنج باب نهادی و 10 باب دیگر مشارکتی است.
سمیه ایزدیار با اشاره به اینکه هم اکنون نزدیک به یکصد هزار جلد کتاب در کتابخانه های عمومی سقز در دسترس علاقمندان قرار دارد، تصریح کرد: همچنین نزدیک به هفت هزار نفر در کتابخانه های عمومی شهرستان عضویت دارند.
وی زیربنای کتابخانه های عمومی سقز را 6 هزار و 300 متر مربع ذکر و اضافه کرد: امیدواریم با حمایت مسئولان شاهد افزایش شاخص های کتابخوانی در شهرستان باشیم.