فهرست

اخبار برگزيده

وزیر فرهنگ در مراسم تجلیل از کارکنان زن وزارت فرهنگ مطرح کرد؛

تکریم کتابداران برای مدیریت شبکه عظیم فرهنگی

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به حضور پررنگ و مؤثر بانوان در شبکه‌های فرهنگی همچون کتابخانه‌های عمومی گفت: همیشه در مقابل کتابداران احساس تعظیم و تکریم دارم؛ چون این همکاران ما کار مهمی انجام می‌دهند و شبکه فرهنگی عظیمی را در کشور مدیریت می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی امروز یکشنبه هفتم اسفندماه در مراسم تجلیل از کارکنان زن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار وحدت با تقدیر از همکاران دفتر بانوان و حوزه وزارتی برای برگزاری این مراسم گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر جایگاه فرهنگی خود عهده‌دار بسیاری از مأموریت‌های مهم فرهنگسازی و سیاستگذاری در حوزه بانوان در سراسر کشور است و ما از این نظر موقعیت راهبردی داریم.

وزیر فرهنگ همچنین با اشاره به حضور پررنگ و مؤثر بانوان در شبکه‌های فرهنگی همچون کتابخانه‌های عمومی و کانون‌های مساجد گفت: معتقدیم فضای وزارت فرهنگ و دولت مردمی باید محلی برای رشد و ارتقای بانوان فرهیخته باشد، از این رو در دولت مردمی برای نخستین بار یک بانو به عنوان رایزن فرهنگی در کشور فرانسه انتخاب شد.

رئیس هیئت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور با تأکید بر اهمیت کتابخانه‌های عمومی گفت: نهاد کتابخانه‌ها یک شبکه مُعظَم با حضور کتابداران است که بخش عظیمی از آنها بانوان فرهیخته و پرتلاش هستند. من بارها به آقای رمضانی دبیرکل نهاد هم گفته‌ام که همیشه در مقابل کتابداران احساس تعظیم و تکریم دارم؛ چون این همکاران ما کار مهمی انجام می‌دهند و شبکه فرهنگی عظیمی را در کشور مدیریت می‌کنند.

اسماعیلی همچنین به مطالبات و انتظارات بانوان کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداخت و گفت: وضعیت کنونی قطعاً مطلوب نیست اما تحول در امور بیش از هر عامل دیگر وابسته به خواست و تلاش خود بانوان است. به عنوان وزیر فرهنگ تأکید می‌کنم هر اندازه استعداد و ظرفیت در کارمندان زن باشد به همان اندازه امکان رشد و تعالی شغلی و حضور پررنگ‌تر بانوان را فراهم خواهیم کرد.

وی بانوان ایرانی را بسیار توانمند و خلاق توصیف کرد و گفت: در نمایشگاه زنان تأثیرگذار که چندی پیش برگزار شد، بانوان مقامات سیاسی کشورهای مختلف حاضر در ایران مبهوت هنر بانوان ایرانی شدند.

وزیر فرهنگ با تأکید بر آگاهی از مشکلات عمومی و وضعیت حقوق و دستمزد کارکنان وزارت فرهنگ ابراز امیدواری کرد لایحه افزایش حقوق و دستمزد کارکنان وزارتخانه در جلسات آتی دولت به تصویب برسد.

گفتنی است در این مراسم با حضور وزیر فرهنگ کارمندان زن برگزیده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند و مرحله اول طرح پژوهشی مسئله‌شناسی و سیاستگذاری بانوان شاغل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.