فهرست

بازتاب اخبار

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی؛

تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و بسیج مساجد و محلات سپاه بیت المقدس کردستان منعقد شد

با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی؛ تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه بیت المقدس کردستان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان؛ با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای شاخص های فرهنگی تفاهم نامه همکاری میان کتابخانه های عمومی و بسیج مساجد و محلات سپاه بیت المقدس کردستان منعقد شد.
بهره گيري از ظرفيت هاي طرفين در راستای ارتقاء شاخص های فرهنگی استان، ارتقای سطح کمی و کیفی فرهنگ مطالعه از طریق برگزاری مسابقات، معرفی و نقد کتاب، دسترسی آسان به کتب و نشریات در مناطق محروم استان با استفاده از ظرفیت پایگاه های مقاومت بسیج محلات و ایجاد فضای فرهنگی به ویژه در روستاها و شهرهای کوچک استان از اهداف امضای این تفاهم نامه است.
برگزاری مسابقات کتابخوانی و برنامه های فرهنگی، اطلاع رسانی اقدامات فرهنگی هر دو دستگاه در رسانه ها و سایت های مربوطه، برنامه ریزی مناسب با هدف اجرایی نمودن مفاد این تفاهم نامه از زمان انعقاد تفاهم نامه، برگزاری نشست های مشترک کتاب خوان و استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی و پژوهشی کتابخانه‌ها از تعهدات مشترک کتابخانه های عمومی و معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه بیت المقدس کردستان در این تفاهم نامه مشترک است.
مساعدت در راه اندازی کتابخانه های عمومی مشارکتی وابسته به پایگاه بسیج، عضویت اعضای سازمان بسیج در کتابخانه های عمومی به صورت نیم بها، همکاری در برگزاری مسابقات کتابخوانی و نشست های کتابخوان، استفاده از نشریات موجود در کتابخانه های عمومی در پایگاه‌های بسیج  و مشارکت در برگزاری مسابقات، نمایشگاه‌ها و گردهمایی های علمی و فرهنگی، اطلاع‌رسانی و معرفی برنامه‌های فرهنگی بسیج در کتابخانه‌های عمومی از تعهدات اداره کل کتابخانه های عمومی استان کردستان در این تفاهم نامه مشترک است.
ترغیب بسیجیان پایگاه های مقاومت بسیج مساجد و محلات جهت عضویت در کتابخانه های عمومی، شرکت فعال در مسابقات فرهنگی کتاب خوانی مکتوب و آنلاین، همکاری و مشارکت در اجرای جشنواره ها و برنامه های فرهنگی از جمله نشست های کتابخوان، تبلیغات و اطلاع رسانی برنامه های فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان، معرفی قابلیت‌ها و خدمات کتابخانه‌های عمومی در بین بسیجیان از تعهدات معاونت بسیج مساجد و محلات سپاه بیت المقدس کردستان در این تفاهم نامه است.
به منظور اجرايي نمودن مفاد تفاهم نامه، كميته اي مشترك تشكيل مي شود كه مسئوليت فعالسازي، نظارت، ارزیابی و پيگيري مفاد تفاهم نامه بر عهده اين كميته مي باشد.
گفتنی است؛ مدت اعتبار این تفاهم نامه از تاریخ امضا به مدت 2 سال شمسی و تمدید آن با توافق طرفین بلامانع است.