فهرست

يادداشت و پيام

با صدور پیامی صورت گرفت؛

دعوت فرماندار بیجار از مردم برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی

فرماندار شهرستان بیجار به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با صدور پیامی، مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان، فرماندار شهرستان بیجار به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با صدور پیامی، مردم را به شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
متن پیام علی اکبر ورمقانی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
کار ارزشمند نهاد مقدس کتابخانه های عمومی کشور که با معرفی ۱۲ عنوان کتاب، خانواده‌ها، دانش‌آموزان، دانشجویان و گروه‌های مختلف سنی را در فراغت ناخوانده این روزهای کرونایی به حضور مجازی در این ضیافت کتابخوانی و شرکت در جشنواره فراهم نموده است فرصت مغتنمی است برای گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومین علیهم‌السلام، به‌ویژه حضرت امام رضا علیه‌السلام واستفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی.
 با توجه به تعطیلی مراکز پیش‌دبستانی، مدارس و دانشگاه‌های سراسر کشور؛ خانواده‌ها و علاقه‌مندان گروه‌های مختلف سنی می‌توانند در این ایام با حضور در این جشنواره کتابخوانی، ضمن پر کردن بهینه اوقات فراغت، از این فرصت برای ارتقای سطح کیفی و کمی مطالعات مذهبی و آشنایی با سیره حضرت امام رضا(ع)، حضرت امام هادی(ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع)بهترین بهره برداری به عمل  آورند.
بدون شک، کهن دیار گروس با تاریخ و تمدن و فرهنگ غنی 7000ساله سرزمین  محبان اهل بیت ،جایگاه ویژه ای در کشور و استان فرهنگی کردستان عزیزمان دارد و با پرورش شاعران و دانشمندان و علما و اندیشمندان فاضل همواره به کتاب و کتابخوانی خدمت و دین خود را ادا نموده است.
لذا اینجانب از تمام آحاد محترم شهرها و روستاهای شهرستان بیجار درخواست می نمایم حضور فعالی در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی داشته باشند.
علی اکبر ورمقانی
فرماندار بیجار